Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümü’nde yüksek öğrenimine devam etmek isteyen öğrencilere, Beden Eğitimi Öğretmeni, Antrenör, Spor Yöneticisi, Rekreasyon ve Spor uzmanlarını yetiştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına (BESYO’lara) öğrenci kazandırmak için uzman kadrosuyla, özel yetenek sınavlarına yönelik hazırlık kursu düzenliyor. Ankara genelinde, alanında uzman antrenör eşliğinde, BESYO Hazırlık kursu düzenleyerek, BESYO’lara kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.

Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu, Besyo alanındaki ilk çalışmalarına 2003 yılında Ankara’da başlamıştır. Amacı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına öğrenci hazırlamak olan kursumuzun ilk yılında yakaladığı % 90’lık başarı daha sonraki yıllar için bize bir kaynak oluşturmuştur.

Çalışmalarına, Koordinatör-Antrenör Adem Bayram eşliğinde 2003 yılından beri devam eden Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu, sayısız başarılar ve rekorlar elde ederek bugün Ankara’da  başarılı bir kurs olarak hizmet vermektedir. Yaklaşık 450 ye yakın öğrencimizi Besyo'cu yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Gerek Ankara gerekse Ankara dışında ki sınavlara öğrenci hazırlayan kursumuz, Ankara dışında ki sınavlarda öğrencilerimizi yalnız bırakmamaktadır, sınav süresince öğrencilerimizin yanında yer almaktadır.

Aynı zamanda sadece Besyo Hazırlık alanında değil ayrıca Spor Liselerine, Polis Meslek Yüksekokullarına ve Polis Akademilerine, Askeri Okullara ve Pomem’ e öğrenci hazırlamaktayız. Atletizm Akademisi çalışmalarımız ile de geleceğin atletlerini yetiştirmekteyiz.

Her yıl binlerce öğrencinin yarıştığı Besyo Özel Yetenek sınavlarında öncelikle hepinize başarılar dileriz. Bütün adayların üniversiteyi kazanmak ve geleceğin Besyo’cuları olmak için azimle çalıştığınızın farkındayız. Bu yoğun sürecinizde Sporium Academy  olarak sizlere Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına (spor akademilerine) nasıl başvuru yapacağınıza ve bu bölümü kazanmak için ne gibi aşamalardan geçeceğinize dair bilgilendirme yapmanın doğru olacağına inanıyoruz.

Şunu çok iyi biliyoruz ki; Sporium Academy ile çalışmak kazanmanın yarısıdır. Diğer yarısını da sizlerin azmi oluşturacaktır. Sizleri de Besyo Hazırlık alanında ki bu profesyonel eğitimimiz de aramızda görmek isteriz.

Bütün Adaylara başarılar dileriz…