web tasarım

Bize Ulaşın

Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu Ankara

Tel: 0533 480 5997 - 0555 482 15 28
sporiumacademy@gmail.com

Anıttepe Atletizm Sahası Spor Parke Sokak Anıttepe 100. Yıl Açık Yüzme Havuzunun Yanı - Anıtkabir Karşısı Anıttepe/Ankara

Bizi takip edin

E-Bülten

Alanya Besyo Hazırlık Kursu

Alanya Besyo Hazırlık Kursu

 

BİLGİ İÇİN: ADEM BAYRAM (Koordinatör-Antrenör)

GSM: (TURKCELL) 0533 480 59 97 – (AVEA) 0555 482 15 28

MSN: sporiumacademy@gmail.com

WEBSİTE: www.sporiumacademybesyo.com

 

Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümü’nde yükseköğrenimine devam etmek isteyen öğrencilere, Beden Eğitimi Öğretmeni, Antrenör, Spor Yöneticisi, Rekreasyon ve Spor uzmanlarını yetiştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına (BESYO’lara) öğrenci kazandırmak için uzman kadrosuyla, özel yetenek sınavlarına yönelik hazırlık kursu düzenliyor.

 

Bu sınavlara başvurmak için YGS sınavından herhangi bir bölümden her üniversitenin kendisinin belirlemiş olduğu baraj puanını almaları gerekmektedir. Ancak Besyo’ya başvurmak için YGS sınavından 140.000 puan almak yeterlidir.

 

BESYO Özel Yetenek Sınavlarının puan hesaplamasında; YGS sınavının %55’i ve uygulamalı olan özel yetenek sınavının da %45’i alınarak puan hesaplaması yapılıyor.

 

Özel yetenek sınavı; kişinin bedensel aktiviteler ve çeşitli spor branşlarında test edildiği; beceri, denge, koordinasyon, sürat, dayanıklılık vb. alanlarda çok yönlü aşamalardan oluşan bir sınav olduğu için bu bölümde öğrenim görmek isteyen öğrenciler sıkı bir bedensel çalışma yapmaları gerekiyor ve bu sıkı çalışma ortamını Sporium Academy sizlere sunuyor.

 

Her yıl yüz binlerce adayın birbiriyle yarıştığı üniversite sınavında başarılı olabilmeniz biraz daha zorlaşmaktadır. Bu zorluğu aşmanın tek yolu düzenli ve amaca yönelik çalışmaktır. YGS' ye giren yüz binlerce adayın Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları ( BESYO ) ile ilgili pek bilgili olmadığı gözükmektedir. Bizler bunun için öğrencileri bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla rehberlik eğitimi de vermekteyiz.

 

Sporium Academy Besyo Hazırlık Kursu olarak, kursumuza katılan adayların sportif özelliklerine ve YGS puanlarına göre üniversitelerini seçip o üniversiteleri kazanmalarını sağlıyoruz. Yıllara dayanan tecrübemiz ve Besyo Sınavları hakkındaki bilgimizi sizlerle paylaşıp öğrencilerimize Besyo’nun kapısını açıyoruz.

 

Kursa kayıt yaptıran öğrencilerin ilk 10 günlük dönemi deneme antrenmanları olarak baz alınmaktadır ve hiçbir ücret talep edilmemektedir. Öğrencinin durumunu gözlemleyen antrenör genel durumu ve öğrencinin sınavlardaki şansını öğrenci ile paylaşmaktadır.

 

10 Yıllık Tecrübeye sahip Akademisyen Antrenör eşliğinde çalışma imkanı. Bknz.http://adembayram.com/

 

Besyo Hazırlık kursumuzun haricinde; Spor Liselerine Hazırlık, Polis Akademilerine ve Polis Kolejlerine Hazırlık, Askeri Okullkara Hazırlık Kurslarımızda mevcuttur.

 

Ankara dışından gelecek olan öğrencilerimiz için Devlet Yurtlarıyla iletişim kurup öğrencilerimizin kalacak yer problemlerini çözüyoruz. Aynı zamanda kalacak yerlerimiz mevcuttur.

 

Ankara’da 11 üniversiteye birden birebir hazırlık yapan tek kurs SPORİUM ACADEMY’dir.

 

*GAZİ ÜNİVERSİTESİ BESYO
*ANKARA ÜNİVERSİTESİ BESYO
*HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ BESYO
*BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ BESYO
*ÇANAKKALE ÜNİVERSİTESİ BESYO
*KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ BESYO
*AHİ EVRAN KIRŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BESYO
*KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ BESYO
*ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ BESYO
*SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BESYO
*AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ BESYO

 

ÇALIŞMALARIMIZ :

 

*COOPER TESTİ, 
*30 METRE, 100 METRE, 800 METRE, 1500 METRE KOŞULARI, KROS ÇALIŞMASI
*KOORDİNASYON ÇALIŞMALARI
*BRANŞ ÇALIŞMASI (Futbol, Atletizm, Basketbol, Hentbol, Badminton, Tenis, Yüzme)
*MEKİK KOŞUSU
*SALON ÇALIŞMALARI

 

BESYO HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

 

YGS'den 140.000 ve üzeri puan alan her öğrenci Besyo sınavlarına başvurabilir. YGS'nin herhangi bir alanında ( Say - EA - Söz ) almış olduğunuz en yüksek puanınız hangisiyse o puan türünüz başvuruda esas alınacaktır. BESYO Özel Yetenek Sınavlarının puan hesaplamasında; YGS sınavının %55’i ve uygulamalı olan özel yetenek sınavının da %45’i alınarak puan hesaplaması yapılıyor. Meslek Lisesi mezunları da dahil adayların puanlarından kesinti yapılmayan tek bölüm BESYO’dur. Besyo’ya sadece sporcular değil YGS puanı iyi olanlar da girebilir. Bütün üniversitelerin Besyo sınav sistemleri farklıdır ve bütün üniversiteler sınav sistemlerini ve sınav tarihlerini kendi belirler. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları dört (4) yıllık lisans eğitimi vermektedir. Besyo sınavlarında eski dönemlerde yapılan torpil olayları yüzünden bu okullara pek sıcak bakılmamaktaydı. Ancak bu sistemin tamamen düzeltilerek elektronik sisteme dönülmesiyle artık torpil olaylarının önüne geçilmiştir. Besyo sınavlarını sadece sporcuların kazandığı sanılmaktadır. Aksine sadece sporcular değil YGS'nin de çok büyük katkısı vardır. Bu yanlışı sporcular da çok yapmaktadır, ben bu sınavları yeteneğimle hallederim gözüyle bakanlar sınavların sonunda hüsranla karşılaşmaktadır. Kursumuzda hazırlanıp kazanan öğrencilerin % 80’i herhangi bir branşı olmayan ama sınavlarda istenilen parkurlara çok iyi hazırlanıp kazanan öğrencilerdir. Sporcu olsun olmasın bütün öğrencilerimizi çok iyi hazırlayıp kazandırmak bizim görevimizdir. Bunun içindir ki özel yetenek sınavlarına hazırlanmak için gideceğiniz hazırlık kurslarını iyi seçerek araştırmanız, tanımanız gerekmektedir.

 

Geçmiş yıllardaki kazanan öğrencilerimizi web sitemizden takip edebilirsiniz. Bknz.  http://www.sporiumacademybesyo.com/

 

NOT: Bu ilanda yazılanları başka bir kurs adına başka bir ilanda görürseniz eğer bu sadece kopyala yapıştır tekniği kullanılarak bu ilandan çalınmış olduğunu bildirmek isteriz. Burada yazılanlar Sporium Academy’e aittir.

 

BİLGİ İÇİN: ADEM BAYRAM (Koordinatör-Antrenör)

GSM: (TURKCELL) 0533 480 59 97 – (AVEA) 0555 482 15 28

MSN: sporiumacademy@gmail.com

WEBSİTE: www.sporiumacademybesyo.com